Strefa dobrych emocji Jacek Kielin

Jakich szkoleń szukają specjaliści?

27 października 2015
Oceń stronę/wpis

Aby dobrze pozycjonować stronę w wyszukiwarkach internetowych, poprosiłem specjalistyczną firmę, aby sprawdziła jakie frazy używane są najczęściej przez zainteresowane osoby szukające szkoleń. Te frazy to:
kursy-dla-psychologow
kursy psychologiczne
kursy dla psychologów
kursy psychologiczne poznań
szkolenia psychologiczne poznań
szkolenia dla psychologów poznań.
Najciekawsze w tym jest to, że prawie nikt nie szuka szkoleń klikając frazy: kursy dla pedagogów, szkolenia dla pedagogów, kursy pedagogiczne itp. Nie ma także zapytań dla – kursy dla fizjoterapeutów, szkolenia dla logopedów, szkolenia dla pracowników WTZ, kursy dla terapeutów zajęciowych, aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych, szkolenia dla ZAZ-ów, szkolenia z seksualności osób niepełnosprawnych itp.
Jakich fraz posługiwać będą szukający nasze szkolenia? Na pewno nie „kursy psychologiczne” gdyż ci którzy tak szukają, jak sądzę, nie pracują z osobami z niepełnosprawnością intelektualną.

Nie znam więc słów-kluczy, które ułatwią zainteresowanym znalezienie naszych szkoleń.
Bardzo bym za to chciał, aby Strefa Dobrych Emocji, stała się sama w sobie frazą rozróżnialną w środowisku specjalistów pracujących z osobami z niepełnosprawnością intelektualną.

Jakich szkoleń i kursów szukają zainteresowani nimi specjaliści? Na pewno jest jakieś zapotrzebowanie na szkolenia krótkie (kilka godzin), na których jest sporo kawowych przerw ze słodkimi poczęstunkami. Ważny jest też piękny dyplom na którym czarno na białym, wyszukanym naukowym żargonem, potwierdzone zostaną nowe kwalifikacje specjalisty. To, że wartość merytoryczna takich szkoleń nie ma znaczenia, nie musi dziwić. Dziwi natomiast to, że i cena nie gra roli. Można więc sprzedawać krótkie i drogie szkolenia – byle z ładnym zaświadczeniem i przeprowadzone w ładnym miejscu oraz z dodatkowymi przyjemnościami.

W ofercie Strefy Dobrych Emocji takiej oferty nie będzie. Stawiamy na merytoryczną jakość szkoleń i ich praktyczną przydatność w pracy specjalistów zajmujących się wspieraniem osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Dla mnie bardzo ważne jest, aby prowadzący szkolenia nie tylko dobrze rozumieli to co przekazują, ale i czuli przekazywane treści. Aby wiedza, którą się dzielą była dla nich osobiście ważna. Aby doświadczenie które mają, wynikało z ich rozwoju zawodowego.
Ponad to, prowadzący szkolenia, oprócz zaangażowania, doświadczenia oraz kompetencji merytorycznych, powinni umieć uczyć innych. To bardzo ważne, aby kursanci nie nudzili się na zajęciach, a czas mijał im szybko w sympatycznej i miłej atmosferze. W ofercie Strefy Dobrych Emocji będę umieszczał wyłącznie szkolenia spełniające te kryteria. Zapraszam wszystkich zainteresowanych, także tych, którzy wystukują w wyszukiwarkach najbardziej popularne frazy:
kursy-dla-psychologow
kursy psychologiczne
kursy dla psychologów
kursy psychologiczne poznań
szkolenia psychologiczne poznań
szkolenia dla psychologów poznań.
🙂